Ortodonta Ząbkowice Śląskie

Wizyta u ortodonty staje się koniecznością w sytuacji, gdy wada zgryzu utrudnia codzienne funkcjonowanie. Poprawa ułożenia zębów w łuku nie zawsze ma wymiar jedynie estetyczny. Zarówno w przypadku wskazań do leczenia ortodontycznego, jak i w sytuacji, gdy chęć poprawy uśmiechu jest osobistą decyzją, przed wizytą u ortodonty należy pamiętać o leczeniu stomatologicznym.

Jak przebiegają pierwsze wizyty u ortodonty?

Wyleczone oraz profesjonalnie oczyszczone zęby są już przygotowane do wizyty. Co dalej? Pierwsza wizyta u ortodonty wiąże się z diagnostyką, doborem metody leczenia oraz wykonaniem zdjęć zębów oraz odlewu, który potrzebny będzie do wykonania aparatu. Podczas następnej wizyty poznają Państwo szczegółowy program leczenia, który przygotuje ortodonta.

Ząbkowice Śląskie to miasto, którego mieszkańcy mogą liczyć na opiekę znakomitego specjalisty. Zachęcamy do umówienia wizyty w naszym Centrum Medycznym nClinic.

Nowoczesne metody leczenia ortodontycznego

Ortodoncja jest dziedziną nauki, która nieustannie się rozwija. Dzięki lekarzom z dużym doświadczeniem, będącym na bieżąco z nowinkami medycznymi, w nClinic mogą Państwo korzystać z metod, dzięki którym leczenie zostanie wyraźnie skrócone, a odczucie dyskomfortu zminimalizowane.

Aparaty stałe samoligaturujące są wariantem, dzięki któremu leczenie przebiega krócej, a wizyty u ortodonty mogą odbywać się rzadziej. Z kolei w przypadku osób, u których zęby są w fazie dopasowywania się do łuku, lekarz może zastosować aparat zdejmowany, który działa na mniejsze wady zgryzu. Po zakończeniu leczenia konieczny będzie aparat retencyjny. Jego zadaniem będzie utrwalenie nowego ułożenia uzębienia.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *