Leczenie nadpotliwości

Czy nie ma nadziei na poprawę? Jest! Powiedz nadmiernemu poceniu się: NIE! Terapia toksyną botulinową – dla Twojego komfortu!

Jest sposób na nadmierne pocenie

Nie musisz się już tym przejmować

Pot na czole, mokre dłonie i stopy, ślady na ubraniach… Pocenie się jest stanem naturalnym, ale gdy jest nadmierne, psuje Ci humor, denerwuje i nie pozwala się skoncentrować. Stosujesz różne preparaty, antyperspiranty, a nawet suplementy diety, które nie przynoszą ulgi…

Więcej o zabiegu

Jeśli nie udało się wyeliminować pocenia innymi sposobami, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: medycyna znalazła na nie skuteczny sposób. Jest nim blokowanie czynności gruczołów potowych przy pomocy toksyny botulinowej. To jedyna metoda, uważana obecnie za przynoszącą najlepsze rezultaty. Za pomocą jednego zabiegu można zlikwidować tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy.

Jak wygląda zabieg

Indywidualnie dobrana dawka botoxu jest podawana w okolicę problematycznych gruczołów potowych, powodując blokowanie zakończeń nerwowych i redukcję wydzielania potu, utrzymującą się nawet do 6-8 miesięcy. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i można po nim wrócić do codziennych zajęć.

Krępujący problem nadmiernej potliwości

To już nie musi być Twoim problemem

Pocenie to naturalny proces zachodzący w organizmie, który ma funkcję termoregulacyjną oraz usuwania zbędnych substancji. Ilość wydzielanego potu jest cechą indywidualną i zależy od wielu czynników takich jak skłonności genetyczne, tryb życia, ekspozycja na stres. Nadmierna potliwość jest przykrą dolegliwością, nie tylko ze względów estetycznych czy higienicznych, ale przede wszystkim dlatego, że powoduje ogromny dyskomfort psychiczny.

Wskazania

  • Nadpotliwość okolicy pach
  • Nadpotliwość czoła
  • Nadpotliwość dłoni i stóp

Zalety zabiegu

Bezpieczeństwo
Szybki efekt
Brak okresu rekonwalescencji

Czego możesz spodziewać się po zabiegu?

Doskonałe efekty leczenia

Terapia toksyną botulinową daje najlepsze rezultaty. Za pomocą jednego zabiegu można zlikwidować problem nadpotliwości na kilka miesięcy. Trzeba jednak dodać, że działanie botoksu skutecznie eliminuje objawy, ale nie przyczyny nadmiernej potliwości.

Zadzwoń do nas
74 632 23 77
604 620 882

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Na 7 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przed zabiegiem nie przyjmuj niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów z Gingko Biloba. W dniu zabiegu unikaj dużych zmian temperatury otoczenia (np. nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.). Zrezygnuj też z intensywnego wysiłku fizycznego.

CO ROBIĆ PO ZABIEGU?

  • Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Pozwoli to zminimalizować ryzyko niepożądanego rozprzestrzeniania się botoksu.
  • Do 48 godzin po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do 1 tygodnia po zabiegu), zrezygnuj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Nie przebywaj długo w temperaturze poniżej 0°C, nie wystawiaj się również na intensywne działanie słońca.
  • Do ok. 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które podano preparat, gdyż może to spowodować jego dezaktywację lub osłabić działanie.
  • Skutki uboczne, które mogą pojawić się w wyniku zastosowania botoksu, są znikome. W przypadku prawidłowego podania preparatu występują sporadyczne i zawsze są przejściowe.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy wystąpienia niepokojących objawów po podaniu botoksu, skontaktuj się z lekarzem. Opierając się na naszym długoletnim doświadczeniu, profesjonalnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące przeprowadzanych u nas zabiegów.

Skontaktuj się

Nikol Kubas

Rejestracja / Umawianie wizyt

Katarzyna Popkowska

Rejestracja / Umawianie wizyt

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz naszą politykę prywatności oraz plików cookies.

Rozumiem