Leczenie bruksizmu

Organizm każdego z nas radzi sobie ze stresem na swój własny, unikalny sposób. Bruksizm, czyli mimowolne zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi jest jednym ze sposobów. Zobacz jak możemy Ci pomóc.

Obudź się zrelaksowany i wypoczęty

Twój dzień stanie się lepszy

Głównymi objawami wskazującymi na dolegliwość jaką jest bruksizm to częste bóle głowy zaraz po przebudzeniu, odczuwane napięcie w okolicy żuchwy a przede wszystkim starta powierzchnia żująca zębów oraz uszkodzone szkliwo.

Więcej o zabiegu

Wskazania do zabiegu

  • stwierdzony bruksizm przez innego specjalistę,
  • zgrzytanie, zaciskanie, ścieranie szkliwa zębów nocą,
  • zalecenie od stomatologa.
Uwaga! Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską na której na podstawie wywiadu ustalana jest indywidualna diagnoza jak i celowość zabiegu!

Czego możesz się spodziewać

  • Relaksacja mięśni żwaczy
  • Eliminacja bólów głowy wynikających z dolegliwości bruksizmu

Zalety zabiegu

Niechirurgiczny
Bezpieczny
Precyzyjny
Naturalny efekt

Bezpieczna metoda walki z bruksizmem

Obecnie medycyna estetyczna według swojego stanu wiedzy radzi sobie z bruksizmem za pomocą toksyny botulinowej, zwanej potocznie Botoxem. Lekarz medycyny estetycznej dokonuje ostrzyknięcia mięśni żwaczy powodując blokadę przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Blokada ta skutkuje zmniejszeniem napięcia mięśni oraz osłabieniem ich działania, co zmniejsza intensywność tarcia zębów oraz samą siłę nacisku.

 

Uzyskaj natychmiastowy efekt zabiegu

Efekt ulgi będzie natychmiastowy i utrzymywać się będzie od 4 do 6 miesięcy.

Czego możesz spodziewać się po zabiegu?

Osiągnij natychmiastową ulgę

Zabieg jest niemal nieinwazyjny i bezbolesny, trwa około 15 minut i zaraz po nim można wrócić do normalnej aktywności. Pierwsze rezultaty działania preparatu pojawiają się w okresie od 24 godzin do 3-7 dni od jego podania. Pełny efekt terapeutyczny widoczny jest po 10 dniach od zabiegu i utrzymuje się kilka miesięcy, przy czym okres ten może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Zadzwoń do nas
74 632 23 77
604 620 882

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Na 7 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przed zabiegiem nie przyjmuj niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów z Gingko Biloba. W dniu zabiegu unikaj dużych zmian temperatury otoczenia (np. nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.). Zrezygnuj też z intensywnego wysiłku fizycznego.

 

CO ROBIĆ PO ZABIEGU?

  • Przez 4 godziny po zabiegu staraj się nie schylać głowy. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Pozwoli to zminimalizować ryzyko niepożądanego rozprzestrzeniania się botoksu.
  • Do 48 godzin po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do 1 tygodnia po zabiegu), zrezygnuj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Nie przebywaj długo w temperaturze poniżej 0°C, nie wystawiaj się również na intensywne działanie słońca.
  • Do ok. 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które podano preparat, gdyż może to spowodować jego dezaktywację lub osłabić działanie.
    Skutki uboczne, które mogą pojawić się w wyniku zastosowania botoksu, są znikome. W przypadku prawidłowego podania preparatu występują sporadyczne i zawsze są przejściowe.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy wystąpienia niepokojących objawów po podaniu botoksu, skontaktuj się z lekarzem. Opierając się na naszym długoletnim doświadczeniu, profesjonalnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące przeprowadzanych u nas zabiegów.

Skontaktuj się

Nikol Kubas

Rejestracja / Umawianie wizyt

Katarzyna Popkowska

Rejestracja / Umawianie wizyt

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz naszą politykę prywatności oraz plików cookies.

Rozumiem