Leczenie bruksizmu
Organizm każdego z nas radzi sobie ze stresem na swój własny, unikalny sposób. Bruksizm, czyli mimowolne zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi jest jednym ze sposobów. Zobacz jak możemy Ci pomóc.
Obudź się zrelaksowany i wypoczęty
Twój dzień stanie się lepszy
Głównymi objawami wskazującymi na dolegliwość jaką jest bruksizm to częste bóle głowy zaraz po przebudzeniu, odczuwane napięcie w okolicy żuchwy a przede wszystkim starta powierzchnia żująca zębów oraz uszkodzone szkliwo.
Więcej o zabiegu
Wskazania do zabiegu
- stwierdzony bruksizm przez innego specjalistę,
- zgrzytanie, zaciskanie, ścieranie szkliwa zębów nocą,
- zalecenie od stomatologa.
Uwaga! Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską na której na podstawie wywiadu ustalana jest indywidualna diagnoza jak i celowość zabiegu!
Czego możesz się spodziewać
- Relaksacja mięśni żwaczy
- Eliminacja bólów głowy wynikających z dolegliwości bruksizmu
Zalety zabiegu
Niechirurgiczny
Bezpieczny
Precyzyjny
Naturalny efekt
Bezpieczna metoda walki z bruksizmem
Obecnie medycyna estetyczna według swojego stanu wiedzy radzi sobie z bruksizmem za pomocą toksyny botulinowej, zwanej potocznie Botoxem. Lekarz medycyny estetycznej dokonuje ostrzyknięcia mięśni żwaczy powodując blokadę przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Blokada ta skutkuje zmniejszeniem napięcia mięśni oraz osłabieniem ich działania, co zmniejsza intensywność tarcia zębów oraz samą siłę nacisku.
Uzyskaj natychmiastowy efekt zabiegu
Efekt ulgi będzie natychmiastowy i utrzymywać się będzie od 4 do 6 miesięcy.
Czego możesz spodziewać się po zabiegu?
Osiągnij natychmiastową ulgę
Zabieg jest niemal nieinwazyjny i bezbolesny, trwa około 15 minut i zaraz po nim można wrócić do normalnej aktywności. Pierwsze rezultaty działania preparatu pojawiają się w okresie od 24 godzin do 3-7 dni od jego podania. Pełny efekt terapeutyczny widoczny jest po 10 dniach od zabiegu i utrzymuje się kilka miesięcy, przy czym okres ten może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji.
Zadzwoń do nas
74 632 23 77
604 620 882
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Na 7 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przed zabiegiem nie przyjmuj niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów z Gingko Biloba. W dniu zabiegu unikaj dużych zmian temperatury otoczenia (np. nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.). Zrezygnuj też z intensywnego wysiłku fizycznego.
CO ROBIĆ PO ZABIEGU?
- Przez 4 godziny po zabiegu staraj się nie schylać głowy. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Pozwoli to zminimalizować ryzyko niepożądanego rozprzestrzeniania się botoksu.
- Do 48 godzin po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do 1 tygodnia po zabiegu), zrezygnuj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Nie przebywaj długo w temperaturze poniżej 0°C, nie wystawiaj się również na intensywne działanie słońca.
- Do ok. 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które podano preparat, gdyż może to spowodować jego dezaktywację lub osłabić działanie.
Skutki uboczne, które mogą pojawić się w wyniku zastosowania botoksu, są znikome. W przypadku prawidłowego podania preparatu występują sporadyczne i zawsze są przejściowe.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy wystąpienia niepokojących objawów po podaniu botoksu, skontaktuj się z lekarzem. Opierając się na naszym długoletnim doświadczeniu, profesjonalnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące przeprowadzanych u nas zabiegów.