Ortodonta Dzierżoniów

W nClinic leczenie ortodontyczne pacjentów z wadami zgryzu, u których możliwa jest zmiana usadowienia zębów w łuku, odbywa się za pomocą nowoczesnych metod. W wielu przypadkach stosujemy aparaty ortodontyczne, dzięki którym leczenie jest skuteczne u pacjentów w każdym wieku. Ostateczny efekt zależy jednak w dużej mierze od tego, jaki rodzaj aparatu zostanie wybrany.

Najlepszy moment na wizytę u ortodonty

Wizytę u ortodonty najlepiej zaplanować wtedy, gdy u nastolatka kształtuje się układ zębów w szczęce i żuchwie oraz ich kształt. Wtedy zęby są najbardziej podatne na nakierowanie, a lekarz może zastosować aparat wyjmowany lub retainer. Nie oznacza to jednak, że osoby dorosłe nie mogą skorzystać z pomocy ortodonty. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią formę leczenia.

Aparat ortodontyczny – stały czy wyjmowany?

W nClinic doboru właściwej metody leczenia dokonuje ortodonta. Dzierżoniów jest miastem, w którym można wykonać zdjęcie panoramiczne zębów przed wizytą. Jest ono niezbędne, gdyż dzięki niemu łatwiej będzie prawidłowo określić wadę pacjenta. Po rozpoznaniu wady oraz wykonaniu odlewu zębów, lekarz zaleci wizytę, podczas której dobrany zostanie aparat ortodontyczny. Następnie powstanie kosztorys oraz wstępny, przewidywany czas leczenia. Przykładowo, u osób, które są w fazie kształtowania ułożenia zębów stałych, leczenie odbywa się najkrócej, a najczęściej dobieraną metodą jest zastosowanie aparatu wyjmowanego, który należy nosić od kilkunastu do dwudziestu godzin w ciągu doby.

Piękny uśmiech u dorosłego pacjenta

U osób dorosłych najczęściej dobierany jest aparat ortodontyczny stały w wersji tradycyjnej lub samoligaturującej. Dzięki temu można skrócić czas leczenia oraz ograniczyć do minimum częstotliwość wizyt kontrolnych. Po zakończeniu leczenia aparatem stałym, ortodonta proponuje aparat retencyjny (stały lub wyjmowany), który utrwali efekty terapii. To, jak długo pacjent będzie musiał go nosić, zależy również głównie od wieku oraz stopnia zaawansowania zmian w jamie ustnej.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *