Ortodonta Nowa Ruda

Kto z nas nie marzy o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu? Niestety, wady zgryzu i krzywo ułożone zęby są dość częstym zjawiskiem, co skutkuje nie tylko kompleksami i niską samooceną. Może to również znacząco wpływać na zdrowie zębów i całej jamy ustnej, a nawet być przyczyną bólów głowy, szumów usznych i innych schorzeń. Leczeniem wad zgryzu i innych nieprawidłowości, związanych z ułożeniem zębów w łuku zajmuje się ortodonta. Nowa Ruda może skorzystać z jego pomocy, udając się do gabinetu ortodontycznego w nClinic.

Jakiej pomocy udzieli Państwu ortodonta? Nowa Ruda i ortodoncja

Leczenie ortodontyczne w naszym Centrum Medycznym jest przeprowadzane przy pomocy aparatów na zęby. Wyróżniamy aparaty ruchome oraz stałe. Aparaty ruchome najczęściej są polecane dzieciom, ponieważ nadają się do korygowania raczej niewielkich wad i u dorosłych pacjentów ich skuteczność jest ograniczona. Są to aparaty, które można wyjmować, na przykład na czas jedzenia. Ich skuteczność w dużej mierze jest uzależniona od sumienności pacjenta i dokładnego przestrzegania zaleceń lekarza w kwestii czasu noszenia.

Aparaty stałe są przeznaczone dla dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia, posiadających znaczne wady zgryzu. Są to konstrukcje przytwierdzane do zębów na okres całego leczenia. Składają się z zamków przyklejanych do zębów oraz drutów. Leczenie trwa zazwyczaj od 1,5 roku do 3 lat. Długość noszenia aparatu zależy od współpracy i zaangażowania pacjenta, ale przede wszystkim od rodzaju i głębokości wady.

Dzięki coraz lepszej dostępności leczenia ortodontycznego, ładne zęby przestają być marzeniem, a stają się standardem. Aparat na zęby już dawno przestał być powodem do wstydu, stając się atrybutem troski o własny wygląd i zdrowie. Zachęcamy do wizyty u naszego ortodonty w Centrum Medycznym nClinic.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *