Leczenie dzieci

Drodzy Rodzice!

Zdrowie naszych pociech to nasz spokój i szczęście. Dlatego warto zadbać
o zdrowie jamy ustnej dziecka odpowiednio wcześnie. Rozwój twarzowej części czaszki jest wieloetapowym i skomplikowanym procesem. Niestety bywa, że niektóre czynniki zewnętrze czy wewnętrzne mogą zaburzać jego przebieg. Dochodzić może do różnego rodzaju deformacji poprzez nieprawidłowy wzrost. Dotyczy to zarówno kości jak i zębów. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zdiagnozować i zlikwidować nieprawidłowe nawyki: przetrwały niemowlęcy typ połykania ( wpychanie języka między zęby podczas przełykania śliny), utrudnione oddychanie przez nos, obgryzanie paznokci, ssanie kciuka czy zbyt długie ssanie smoczka oraz wiele innych. Młody organizm bardzo szybko wraca na prawidłowe ścieżki rozwoju. Dlatego profilaktyka jest tak ważna. Zawsze zapobieganie jest dużo prostsze i tańsze niż leczenie!

LECZENIE ORTODONTYCZNE – DZIECI– SSANIE KCIUKA

Zgryz u dziecka kształtuje się wiele lat. Wady zgryzu dzielimy na wrodzone i nabyte. Jedynym
z czynników, które doprowadzają do ichpowstania jest ssanie kciuka przez dzieci. Ten nawyk powoduje wychylnie górnych siekaczy.

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=s5lUxf-Es98

LECZENIE ORTODONTYCZNE – DZIECI– ODDYCHANIE USTAMI

Oddychanie ustami. Problem jest bagatelizowany. Jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym. Niedostateczne dotlenienie układu nerwowego, zaburzenia gospodarowania powietrzem, powstanie wad wymowy, infekcje górnych dróg oddechowych. Dlaczego właśnie należy wcześnie dbać o prawidłowy zgryz.

 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=K5SaKdPAZng

LECZENIE ORTODONTYCZNE - LECZENIE DZIECI

Przetrwały dziecięcy typ połykania.

Źródło: youtu.be/RZoLpNvo7rs