Chirurgia Stomatologiczna

Pacjenci naszego Centrum Medycznego nClinic mogą korzystać z możliwości, które daje chirurgia stomatologiczna. Świdnica jest miastem, gdzie wykonujemy różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne. Począwszy od nieskomplikowanych ekstrakcji, przez chirurgiczne usuwanie m.in. ósemek i ciężkie przypadki endodontyczne (resekcję wierzchołka korzenia), po skomplikowane zabiegi przygotowujące do leczenia protetycznego.

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w nClinic 

W celu zapewnienia naszym Pacjentom bezpiecznego, kompleksowego oraz długotrwałego wyleczenia problemu, wykonujemy w naszym gabinecie następujące zabiegi chirurgiczne:

skomplikowane ekstrakcje,

resekcje,

kiretaż otwarty przy chorobach przyzębia (oczyszczanie kieszonek przyzębnych z kamienia

nazębnego),

kiretaże i sterowanie regeneracyjne przyzębia, w tym przeszczep kości własnej lub z użyciem materiałów kości zastępczych i membran,

podnoszenie dna zatoki szczękowej,

zamykanie dna zatoki szczękowej z podcinaniem wędzidełek kauterem (nożem chirurgicznym),

usuwanie ropni,

plastyka tkanek miękkich i twardych,

usuwanie zębów zatrzymanych,

augmentacja wyrostka zębodołowego,

pokrywanie recesji dziąsłowych (odsłonięte szyjki),

zastosowanie skalera Piezo umożliwiającego bezpieczne przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych.

 

nClinic świadczy także usługi z implantologii, stosując przy tym najnowsze techniki i materiały o najwyższych standardach.

Leczenie implantologiczne – Świdnica

Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu w kość wyrostka zębodołowego mechanizmu pozwalającego na umocowanie w nim stałego uzupełnienia protetycznego. Spełnia on rolę korzenia zęba, do którego mocowany jest właściwy ząb. Odbudowa uzębienia na implantach pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Podstawowym materiałem, z którego wykonane są implanty stomatologiczne jest tytan – ze względu naswoją biokompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce.

Stosując leczenie implantologiczne, zapobiegamy postępującym negatywnym następstwom utraty zębów, takim jak:

zmiana ustawienia zębów sąsiednich i w przeciwstawnym łuku zębowym,

rozchwianie zdrowych zębów w wyniku przeciążenia i przejęcia funkcji zęba utraconego,

stopniowy zanik kości powstały na skutek braku w uzębieniu.

W Centrum Medycznym nClinic zapewniamy wysoce estetyczne i trwałe implanty zębowe. Zajmujemy się też odbudową koron utraconych zębów.

Zachęcamy do tego, by decydować się na leczenie implantologiczne. Świdnica to miasto, gdzie znajduje się nasza siedziba, w której wykonujemy zabiegi z zastosowaniem najnowocześniejszych materiałów o najlepszych właściwościach – nie tylko estetycznych, ale i mechanicznych.