Aparat Stały Fragmentaryczny 

Technika lecznicza stosowana u dzieci. Aparat stały tego typu składa się z zamków, które są montowane na stałych zębach siecznych (czterech przednich zębach), czasem także mlecznych kłach. Ważnymi elementami są także pierścienie znajdujące się na pierwszych zębach trzonowych. Najlepszym okresem na takie leczenie jest wczesna faza wymiany uzębienia, czyli ok. 6-8 rok życia. Dzięki tego typu terapii można skorygować istniejące już w tak młodym wieku wady, co zapobiega ich pogłębianiu i dołączaniu się kolejnych. Uzyskuje się idealny układ zębów przednich oraz szóstek, co jest podstawą do dalszego prawidłowego rozwoju kości szczęk. Na tym etapie łatwiej jest także wpłynąć na różnego rodzaju nawyki. Dlatego szczególnie polecam ten rodzaj aparatu do leczenia młodych pacjentów.


Zaletą tego aparatu jest jego ciągły czas działania, gdyż znajduje się on non stop na zębach pacjenta.  Rodzice nie muszą się zastanawiać czy ich pociecha ma aparat w buzi czy nie. Konieczne są tylko comiesięczne kontrole. Są one krótkie i niezbyt uciążliwy dla małych pacjentów. Efekt leczenia jest wyjątkowo szybki
i spektakularny. Dzięki temu, że młody organizm jest podatny na działający stale z niewielką siłą aparat. Dzieci są cudowną grupą pacjentów. Zawsze szczerzy
i uśmiechnięci poprawiają humor nawet w najbardziej pochmurny dzień. Adaptują się bardzo szybko do każdego rodzaju aparatu i bez większych trudności przemierzają przez przygodę z leczeniem ortodontycznym.

ORTODONCJA – Aparat Stały Fragmentaryczny

Film edukacyjny ukazujący działanie Aparatu Stałego Fragmentarycznego. Stosowany na uzębienie mieszane: takie, w którym występuje zęby mleczne i stałe. Składa się z: zamków, łuku i ligatur. Aparaty tego typu są alternatywą dla aparatów ruchomych są od nich znacznie  wygodniejsze. Taki aparat jest bardzo mało inwazyjny i szybko przyswajalny.

 

Źródło: www.orthofree.com/en/

ORTODONCJA – Aparaty Stały Fragmentaryczny

Złożony z fragmentów aparatu stałego montowany w przypadku uzębienia mieszanego, czyli wówczas, gdy obecne są zęby mleczne, a wyrżnęły się dwa lub cztery zęby stałe górne. Stanowią alternatywę dla aparatów ruchomych. Zakładanie ich daje bardzo dobre efekty w krótkim czasie.

 

Źródło: www.orthofree.com/en/

ORTODONCJA – Aparaty Stały Fragmentaryczny

W przypadku dzieci w wieku 8-12 lat z uzębieniem mieszanym (częściowo mleczne, częściowo stałe) stosuje się stałe aparaty fragmentaryczne (częściowe). Jest to dobra alternatywa dla aparatów ruchomych. Leczenie jest znacznie krótsze, dzieci i rodzice nie muszą ciągle pamiętać o konieczności zakładania aparatu i szybko można uzyskać estetyczne ustawienie zębów przednich.

 

Źródło: www.smilewithconfidence.com.au